Ústecká "Funny Girl" se úspěšně loučila v pražské Hybernii

3. listopadu 2012 v 10:09 | Daiva |  Monika z internetu
Společnost Musical Production svou novou sezónu zaplní Divadlo Hybernia krom vlastních projektů i jiným sympatickým počinem - hostováním úspěšných muzikálových projektů z jiných koutů republiky. První na řadě byla úspěšná inscenace muzikálové životopisné klasiky Julea Stynea, Boba Merrilla a Isobel Lennartové "Funny Girl" v režii Lumíra Olšovského a překladu Jiřího Joska v podání Severočeského divadla v Ústí nad Labem s hostující Monikou Absolonovou, oceněnou Cenou Thálie, v hlavní roli. Jediná pražská uvedení 25. a 26. října byla mírně smutnou shodou okolností i definitivně posledními představeními této příjemné inscenace, která se tak hrála téměř na den pouhých 11 měsíců. Podívejte se na fotogalerii Tomáše Krále z "první derniéry" 25. října 2012.

Fanny Briceová sní o kariéře umělkyně a její první krůčky jsou velmi razantní.
Už od prvních minut představení bylo jasné, že výkon Moniky Absolovové bude suverénní a skutečně hoden Ceny Thálie.
A jelikož veselých a energických situací bylo dost, projevila se v ní i dobrá komička.
Někdy kamaráda získáte, i když ho právě nehledáte (Monika Absolonová a Martin Matoušek coby Fanny a její choreograf Eddie Ryan)
Jedna z divácky vděčných scén ze Ziegfeldovy revue: Fanny je nádherná nevěsta...
...v požehnaném stavu.
Fanny se sbližuje s fešáckým Nickem Arnsteinem (v tento večer si ho zahrál sám režisér inscenace Lumír Olšovský).
Jedna z nejslavnějších skladeb muzikálu "People"
Po jejím doznění se v naší blízkosti z publika krom nadšeného potlesku ozvalo též "Ta má hlas!".
Během muzikálu několikrát navštívíme i Fannyinu maminku (Věra Páchová - druhá zleva), která nejraději karbaní s kamarádkami
Početný orchestr velmi energicky řídila legenda mezi muzikálovými dirigenty - Arnošt Moulík
Ačkoli muzikál nastudoval operní soubor a občas byly cítit některé jeho limity, byla inscenace velmi sympaticky rozpohybována.
Monika Absolonová coby "dívka ze second-handu"
Úspěšná děkovačka ústeckého souboru
Monika Absolonová se po představení ještě věnovala svým fanouškům. A za ní užmůžete vidět část vizuálu jejího příštího náročného hereckého úkolu - Mary Poppins. Jsme zvědaví, zda se s ním vyrovná stejně skvěle jako s Funny Girl!

Po skončení představení byl ústecký ansámbl odměněn poměrně dlouhou standing-ovation a dojatá Monika Absolonová krom přídavkových "People", pronesla i krátkou řeč, při níž děkovala za návrat na prkna Hybernie, přičemž byla ráda, že zde má i živý orchestr, na což zde není úplně zvyklá. Ale na prvním místě bylo samozřejmě poděkování divákům. První hostování pod palcem Musical Production tedy dopadlo více než úspěšně a my držíme palce do dalších projektů!
Zdroj: musical.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama