Mary Poppins má za sebou premieru.

25. února 2013 v 19:09 | Daiva |  Monika z internetu
Ve čtvrtek 14. 2. 2013 se na prknech Divadla Hybernia poprvé představil světový fenomén Mary Poppins! Muzikál Městského divadla Brno, které do Prahy přivezla společnost Musical Production, nadchl premiérové obecenstvo.
Chůvu-kouzelnici Mary Poppins Australanky Pamely Lyndon Traversové čtenáři potkávají už od roku 1934. Film Walta Disneyho (1964) posbíral ze třinácti nominací pět Oscarů. Největší muzikálový producent všech dob, sir Cameron Mackintosh, čekal na možnost převedení filmové verze do divadelní podoby celých 40 let. Zcela mimořádnou divadelní show doplnil novými písněmi a vytvořil na jeho základě výpravnou rodinnou podívanou, která sklízí úspěchy v Londýně i na Broadwayi. Městské divadlo Brno je teprve šestým divadlem na světě, kterému se podařilo licenci na toto představení získat.
Jeden z nejvýpravnějších muzikálů historie ohromil diváky kulisami Petra Hlouška i nápaditými a barevnými kostýmy Andrey Kučerové. V režii Petra Gazdíka se premiérovou publiku poprvé jako Mary Poppins představila Monika Absolonová (držitelka Thálie za roli ve Funny Girl). Svou roli jezdila studovat přímo na scénu MdB, na obtížné pěvecké party se připravovala se svým dlouholetým profesorem zpěvu Eduardem Klezlou. Náročné choreografie pilně trénovala pod dohledem choreografky Lucie Holánkové a step ji učil kolega Denny Ratajský, který exceluje v roli kominíka Berta.
Poslední týden před premiérou se Divadlo Hybernia zaplnilo kouzelným světem Mary Poppins včetně všech kostýmů a rekvizit. Svou práci svědomitě odvedla i parta odborníků na létací stroje z Londýna, kteří v divadlech po celém světě dokáží připravit technologie, díky kterým se účinkující bezpečně vznášejí nejen nad jevištěm.
Premiéru si nenechali ujít ani některé slavné tváře. V sále jsme mohli potkat Báru Špotákovou, Hanku Křížkovou, Lídu Finkovou, Dalibora Gondíka, Terezu Kostkovou, Petra Koláře, Michala Davida, Jitku Kocurovou, Martina Zounara, Vendulu Svobodovou, Markétu Mayerovou, Pavla Vítka a další.
Premiérové obsazení:

Mary Poppins - Monika Absolonová

Bert - Denny Ratajský

George Banks - Milan Němec

Winifred Banksová - Jana Musilová

Jane Banksová - Kateřina Kolčavová

Michael Banks - Petr Šimčák

Paní Brillová - Zdena Herfortová

Robertson Ay - Lukáš Vlček

Sl. Andrewsová - Zuzana Maurery

Ptáčnice - Jana Gazdíková

Muzikál Mary Poppins za doprovodu živého orchestru bude uváděn v Divadle Hybernia v 30 exkluzivních představeních do konce května 2013.

Fotografie naleznete zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama