Monika Absolonová: Jonáš mě bere všude s sebou

22. února 2013 v 14:32 | Daiva |  Monika z internetu


Když zpěvačce Monice Absolonové vloni v září po čtrnácti letech zemřel její labrador Kvído, myslela si, že už si nikdy žádného psa nepořídí. "Kvído měl mozkovou příhodu, pan doktor Herčík byl moc laskavý a snažil se mu pomoci, bohužel léky nezabraly…" svěřila se zpěvačka s tím, že její pracovní vytížení a potřeby štěněte by se nesnadno kloubily, a proto si nového čtyřnohého kamaráda pořizovat nebude.
Jenomže smutek ze ztráty čtyřnohého parťáka byl silnější, než kdejaké předsevzetí, a tak už týden na to se po zahradě Absolonových proháněl Jonáš, štěně opět černého labradora. "Dala jsem asi poprvé v životě na radu zkušenějších, a protože se stesk po Kvídovi nedal vydržet a všichni mi říkali, že jediné, co mi může pomoci, je štěňátko, pořídila jsem si Jonáše," vysvětlila Absolonová. Chovnou stanici našla na internetu a kvůli Jonášovi se projela až do Vsetína.
Od té doby ji Jonáš doprovází na koncerty, natáčení, do divadla i na nákupy. Jediné místo, kam nesmí, je postel. "Ovšem gauč je jeho výsostné území," směje se Absolonová. Jonáš s ní absolvoval dokonce turné s Karlem Gottem i svatbu atletů Jiřiny Ptáčníkové a Petra Svobody a byl rázem středem pozornosti. Přestože je Jonášovi teprve půl roku, absolvoval už svoji první operaci očí.
Přestože se jí (na rozdíl od prvního neúspěšného pokusu s Kvídem) podařilo Jonáše naučit základním povelům, pohromám se nevyhnula. "Jonáš je zlobivej, drzej a je to vandal," rozčilovala se zpěvačka na zdi své sociální sítě poté, co jí Jonáš zničil v bytě, co se dalo. "Co všechno už rozkousal, nemá cenu komentovat, hraček má strašně moc, všude je roztahá, ale demoluje zásadně věci, které nejsou určené jemu. Vlastně ho chápu, co by si ničil svoje. Je mazanej," čílila se. Je ale vidět, že na něj nedá dopustit. "Malinko nás doma šéfuje, takže je to silná osobnost."

Zdroj: zviratkanasbavi.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama