Monika o muzikálech ve kterých učinkuje

3. března 2013 v 19:39 | Daiva |  Vzkazy od Moniky
Muzikál Dracula- role Lorraine
"Nymfa byla bezvadná a moje první muzikálová role, ale Lorraine byla osudová, protože jsem najednou hrála ženskou a byla jsem ve věku jako ona. Což byla rarita, protože všem ostatním zpěvačkám bylo o deset let víc."
Muzikál Krysař-role Agnes
"Za Agnes jsem dojížděla do Prešova, ale byla jsem za ní vděčná, protože když se Krysař hrál v Praze, byla jsem ještě mlaďounká a nezazpívala bych to. Zato v Prešově jsem si to užila!"
Muzikál Kleopatra- role Kleopatra
"Čas prožitý s Kleopatrou byla radost. Moc mě bavila, občas posloužila jako terapie, protože jsem se mohla ze všeho vyřvat a také jsem poznala fajn lidi. V zákulisí se jako zázrakem neděly čuňárny, a přestože nás bylo na jednu roli víc, nepoznali jsme rivalitu."
Muzikál Rebelové-role Bugina, Alžběta
"V Rebelech jsem se poprvé setkala s činoherním herectvím a musím přiznat, že jsem z toho měla hrůzu! Neuměla jsem si představit, že budu na jevišti mluvit. Sice mi slíbili, že mě to naučí, ale nikdo se se mnou nepatlal."
Muzikál Noc na Karlštejně- role Eliška Přemyslovna
"Když mi Egon Kulhánek z Karlínského divadla zavolal, jestli bych hrála Elišku, jen jsem hlesla. Okamžitě jsem na to kývla, až potom jsem zjistila, že tam mám jenom jednu písničku. Všechno ostatní je mluvený text, a to pro mě bylo peklo. Když byla první čtená zkouška, myslela jsem, že se oběsím."
Muzikál Tři mušketýři- role Mylady de Winter
"V případě Mylady je to poprvé, kdy nehraju osudovou ženu, ale pořádnou mrchu. Mnozí herci tvrdí, že vytvořit zápornou postavu je jednodušší, ale pro mě vzniká problém tehdy, když musím předvádět, jak někoho zabíjím. A to přitom v muzikálu sprovodím ze světa hned tři lidi."
Muzikál Funny Girl- role Fanny Briceová
"Ona nezavře pusu a nesleze z jeviště. Chtěla jsem to vzdát, ale protože nejsem srab, bojovala jsem a doufám, že úspěšně. Velmi mi pomohla moje rodina a tolerantní přítel. Poslední měsíc jsem vůbec nebyla doma. Odcházela jsem v sedm ráno, absolvovala cestu do Ústí a zpět a vracela se po půlnoci. Ale přes časový pres, přesto, že se vyměnil ředitel i režisér, myslím, že to dobře dopadlo".
"Je to pro mě první veliká klasická muzikálová role. A už ze samotné nominace jsem měla obrovskou radost. Chtěla bych poděkovat všem z Thálie, že přijeli do Ústí a že se jim představení líbilo. Chtěla bych poděkovat všem kolegům v Ústí, Tomášovi Šimerdovi a Radkovi Balašovi, že je vůbec napadlo mě do této role obsadit. Děkuji hlavně režisérovi Lumírovi Olšovskému, dirigentu Arnoštovi Moulíkovi a panu profesorovi Klezlovi. Chci poděkovat i své rodině a příteli za obrovskou podporu," řekla Národnímu divadlu s dojetím čerstvá laureátka Monika Absolonová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama