Pochod proti rakovině prsu proběhne už potřinácté

11. dubna 2013 v 17:14 | Daiva |  Monika z internetu

Tisíce lidí se vydají Prahou na Růžový pochod proti rakovině prsu. Letos se koná 8. června, start je v pravé poledne ze Staroměstského náměstí. Vstupenkou na třináctý ročník akce je tričko proti rakovině prsu, jeho koupí přispějí účastníci na prevenci rakoviny prsu, která během života postihne každou osmou Češku. Na projekty boje proti ní se při předchozích pochodech nasbíralo celkem 76 milionů korun.
Cílem charitativní akce je upozornit na rizika choroby, podpořit prevenci a přimět ženy jít na vyšetření. Každoročně lékaři v ČR odhalí nádor prsu asi 6000 ženám a 1600 pacientek umírá.
Ředitelka sítě Mamma help center Jana Drexlerová řekla, že povědomí o nemoci se díky osvětě zlepšilo. Víc žen přijde včas, takže se mohou úplně uzdravit. Sdružení se podle Drexlerové snaží o chorobě poučit však nejen ženy, ale i muže. Bulku v prsu totiž často objeví právě oni a svou partnerku k lékaři přivedou.

David Deyl a Monika Absolonová. FOTO - Haló noviny/Karel MUŠKA

"Dávat naději nemocným i jejich rodinám je to, oč se snažíme od počátku vzniku tohoto projektu," prozradila manažerka PR a reklamy společnosti Avon Cosmetics Alena Pytlíčková. "Sponzorujeme řadu organizací zabývajících se prevencí a léčbou rakoviny prsu, která je nejčastějším nádorovým onemocněním, postihujícím zhruba každou osmou ženu. Ale v případě rakoviny prsu platí, že včasná diagnostika dává pacientce velkou naději na vyléčení. Apelujeme na ženy, aby nepodceňovaly prevenci. Jen tak budeme mít naději na vítězství v boji s touto zákeřnou nemocí," doplnila Pytlíčková.
Aby ženy, kterých se nemoc bezprostředně týká, věděly, že v tom nejsou samy, přicházejí jim dodat odvahu a naději ambasadorky Avon Pochodu 2013 - Simona Stašová, Monika Absolonová, Gábina Partyšová, Ivana Gottová, Mahulena Bočanová, Taťána Kovaříková a nově také Kateřina Brožová, Olga Šípková, Tonya Graves, Halina Pawlowská a Iva Pazderková.
Právě ony si 8. června ve 12 hodin obléknou Tričko z dílny návrhářky Taťány Kovaříkové a postaví se do čela průvodu, který se v pravé poledne vydá ze Staroměstského náměstí směrem ke Žlutým lázním, kde celá akce vyvrcholí. Na startu se o dobrou náladu postarají Gipsy.cz, v cíli se můžete těšit na vystoupení Moniky Absolonové, Tonyi Graves, Davida Deyla a skupiny MIG 21. Na After party zve od 19 hodiny návštěvníky Avon Pochodu pražské Hard Rock Café.
Při vypouštění balonků, což je nejemotivnější část celého Pochodu, zazpívají společně s dětským sborem David Deyl a Monika Absolonová novou hymnu Avon Pochodu - Budu tu stát. Tento akt není jen vzpomínkou na ty, kteří již nejsou s námi, ale je především dodáním naděje těm, kteří to potřebují. Mediálním partnerem videoklipu k písni, kterou složil David Deyl a otextoval Xindl X, je TV Óčko.
Zdroj: halonoviny.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angelique Angelique | Web | 11. dubna 2013 v 17:19 | Reagovat

PNG budou do konce týdne

2 Daiva Daiva | Web | 11. dubna 2013 v 17:34 | Reagovat

Děkuju moc :)[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama