Roozhovor z roku 2007 (tedy před 6 lety :-) )

23. května 2013 v 20:11 | Daiva |  Rozhovory
Kdo je tajemný "Joffrey", který vás udělal tak šťastnou?
"Nestojí o publicitu. Zkrátka přišel více než před rokem a můj život obohatil. Nic po mně nechce, nepředělává mě, nebrání mi v práci. Tím mě přitahuje. Všechno je mezi námi fajn - jasně, že někdy dojde k hádkám, to by jinak nebylo normální, ale neexistuje nic, co by mi na něm zásadně vadilo. Už jsem taky dospělá a nevláčejí se mnou emoce. Vím, co chci."
Jak jste se poznali?
"Když jsem sháněla byt. Není z branže, takže vůbec nevěděl, kdo je nějaká Absolonová. Prostě to bylo obyčejný, náhodný setkání dvou lidí. I když, náhody neexistují..."
Je pro vás snažší žít s mužem mimo branži?
"To nemůžu posoudit, protože jsem nikdy s žádným hercem ani zpěvákem nežila. Každopádně pro ženskou, která je věčně v divadle nebo na zájezdech, je důležitý mít zázemí. Čím dál víc si uvědomuju, jak jsou lidský vztahy křehký."
Často jste mimo domov. Zkoušky, představení, cestování. Nebojíte se, že se ohlédne po jiné? Žárlíte?
"V tomhle mu věřím. Žárlivá jsem, ale ne úplně šíleně. Mám neskutečný radar! Už dokážu bezpečně vycítit, jestli dotyčná, s kterou se můj milý třeba baví, je jen kamarádka, nebo jestli by mohlo jít o víc. To poznáte nejen z chování toho partnera, ale hlavně z chování té ženy. A na to máme my ženský svůj šestý smysl patřičně vyvinutý! Momentálně je mi hrozně hezky, tak doufám, že se nepletu."
Myslíte si, že je to ten pravý pro život?
"Kdysi mi Hanka Zagorová řekla, že až přijde ten pravý, ucítím to. Že všechno mezi námi, co budeme prožívat, bude hrozně přirozený, že se nebude muset předělávat ani on, ani já. A je to pravda. Nerada bych se ale unáhlila, protože jsem si už párkrát myslela, že je to ten pravý a nevyšlo to..."
Máte za sebou bolestný rozvod s hokejistou Václavem Eiseltem. Dlouho jste se s tím vyrovnávala. Co vám tehdy nejvíce pomohlo?
"Žádný urychlovač na bolest neexistuje! Když se snažíte vytěsňovat pocit, že něco hodně bolí, akorát to zasouváte někam do sebe a ta bolest nemizí. Je prostě důležitý tím procesem bolavění projít. A zahrnout se prací - to jednoznačně! Já si léčila duši tím, že jsem se z rozvodu vykřičela na jevišti. Kleopatra má chudák takový osud, že jsem si tam jao ženská vždycky našla tu správnou dávku emocí. Taky pomáhá obklopit se dobrými kamarády."
A co nějaký utěšitel?
"Někomu tahle náplast na bebíčko funguje, mně ne. Smutek si potřebuju odžít sama, jinak by mě případný další rychlý konec zasáhl ještě víc."
Uvažovala jste o tom, že se k němu vrátíte?
"Ne, to teda vůbec! Jsem ráda, že to mám za sebou. Byli jsme spolu sedm let a stačilo to. Mně se tím koncem najednou otevřel nový život. To, co vás nejdřív děsí, vás vzápětí osvobodí. Všechno se děje tak, jak má..."
Prožíváte šťastné období, daří se vám v lásce a hlavně v muzikálech. Který vás nejvíce oslovil?
"Každý muzikál mám spojený s určitou životní etapou. Začínala jsem v Draculovi jako devatenáctiletá studentka hotelové školy. Nevěděla jsem, do čeho jdu, ale hrozně mě to chytlo. Díky tomu, že jsem se vypracovala na hlavní roli v Draculovi, dostala jsem roli Agnes v Krysaři. Pak jsem nazpívala demosnímky ke Kleopatře, přišla na konkurz a režišér Filip Renč mi řekl: "Je to dobrý! Ale musíš zhubnout čtrnáct kilo!" Tak jsem na sobě zamakala. Jediným receptem bylo: Nežrat! (směje se) A když už je ukrutný hlad, tak si dát jedině mrkev nebo jablko. Zhubla jsem za devět měsíců. Kleopatra pro mě byla vstupenkou mezi "velký" holky. Do Třech mušketýrů už jsem byla obsazená bez konkurzu. A pak jsem hučela do kamaráda Michala Davida, ať udělá Angeliku."

Znamená to, že se mu do toho nechtělo?
"Zdálo se mu to až příliš romantický. Pak ho ale jeho žena a dcera doma přesvědčily a Michal začal skládat. Podařilo se mu získat autorská práva na ústřední melodii z filmu Angelika, která je hlavním duetem v muzikálu. Fanánek na ni napsal krásný text. Je to úžasná pohádka pro dospělé. A mně se konečně splnil dávný sen."
Jak jste se s Angelikou sžila?
"Snadno. Cítím se hrozně šťastná. Když jsem byla malá, dlouho jsem vypadala jako malej kluk. Nosila jsem účes na ježka a snila o tom, že bych chtěla být stejně krásná a žádoucí jako tahle romantická hrdinka. Byla můj dětský idol, takže jsem strašně šťastná. Tenkrát se mi ale vůbec nelíbil Joffrey. Dneska už vkus Angeliky plně chápu."
Prý jste vyštvala z alternace Kateřinu Brožovou. Je to pravda?
"Ne! Opravdu si myslíte, že o svých alternacích rozhodují jednotlivé zpěvačky? Možná ve filmu. U nás v Divadle Broadway rozhodují o obsazení tvůrci a producenti. Po zkušenostech, které s ní mám z Noci na Karlšteně, jsem je pouze poprosila, aby v případě obsazení Kateřiny udělali dodatek ke smlouvě, který by řešil, že nebudu muset vychytávat nedodržování jejích termínů představení. A najednou se spustila prapodivná kampaň, že jsem protekční dítě a vůbec celá příšerná. Tohle je trapný. Nechci se tím vůbec zaobírat."
Jak si nejlépe odpočinete po perném dni?
"Když si potřebuju udělat dobře, mám nejradši teplo. V kuchyni jsem si nechala udělat topení v podlaze, a tak se tam na tom teplíčku moc ráda válím. Je to balzám, když vám jde horko do zad... A vy si jen tak ležíte, pijete ledovou colu, prohlížíte časopis a dáte si cigárko! Když jsem doma sama, tahle neřest mě baví nejvíc." (směje se)
Prý by se u vás doma dalo jíst z podlahy, jak máte naklizeno. To si tak potrpíte na pořádek a čistotu?
"Musím mít kolem sebe naklizeno, jinak nemůžu odpočívat. Teď ale nemám skoro vůbec čas. Jestli pojedu tímto pracovním tempem, tak budu mít vánoční stromeček ještě do velikonoc."
V poslední době svůj byt vylepšujete a zvelebujete. To musí stát hodně peněz...
"Momentálně opravdu nejvíc utrácím za byt. Za koupelnu, úžasný skleněný schody a kuchyň. A pak taky za kličky na okna a dveře, to jsem se úplně zbláznila. Dost jsem ale také utratila za velký džíp Mercedes, do kterého se vejdu i s mými tanečnicemi, psem a garderobou."
Jste marnotratná?
"Dřív jsem byla. Neuměla jsem šetřit, jakmile jsem vydělala nějaký peníze, hned jsem musela koupit blízkým dárky. Když jsem pak neměla práci, půjčovala jsem si od našich. Nedávno mně rodiče řekli, že chtěli počkat do mých 28. narozenin a pak mi říct, že to zpívání je sice hezký, ale abych si už našla nějakou pořádnou práci. Naštěstí se to u mě zlomilo o dva roky dříve. Začlo se mi dařit a dluhy jsem splatila."
Působíte spokojeně, přesto, je něco, po čem opravdu toužíte?
"Sním o tom, že natočím dobrou desku, která se bude hodně hrát. Zatím jsem jich natočila pět a nic! Taky bych si ráda zahrála ještě ve filmu. Nechtěla bych skončit jen tou čarodějnicí ze mlejna. Tak uvidíme, jestli se mi to taky vyplní..."
UPOZORNĚNÍ . TENTO ROZHOVOR BYL USKUTEČNĚN PŘED 6 LETY!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama