Rozhovor s Monikou

18. května 2013 v 10:50 | Daiva |  Monika z internetu
S Monikou Absolonovou jsme si povídali po telefonu, když nakupovala a neustále při tom korigovala svého nového čtyřnohého miláčka Jonáše, který jí nahradil vloni zesnulého dlouholetého parťáka, labradora Kvída. Ona už to tak má. Ráda každému ve všem vyhoví, i když vlastně ani nemá kdy. Proti ji ti, kdo ji poznají, mají rádi. Nejen jako umělkyni, ale hlavně jako člověka…
Jak to teď vlastně máte, Moniko? Jste víc zpěvačka, herečka, moderátorka, nebo profesionální řidička?
"Tak samozřejmě jsem zpěvačka, ale nezříkám se žádné šance. Beru věci tak, jak přicházejí. Když si myslím, že něco můžu zvládnout a dostanu nabídku do toho jít, není důvod to nezkusit. A buď zjistím, že na to mám, baví mě to, nebo to prostě nejde, ale jsem ráda, že jsem to aspoň zkusila. Jen malování bych asi ani nezkoušela, malířkou bych být nemohla, protože malovat opravdu vůbec neumím. A tak nějak je to i s moderováním. Moderátorka sice nejsem, ale je to skvělá zkušenost, baví mě to, no a zřejmě to baví i lidi, proto se nabídky opakují. Co se mi vrací v té zpětné vazbě, je, že divákům se líbí moje přirozenost a spontánnost."
Evidentně se projevuje i v Taxíku. V čem je moderování za jízdy v přehuštěném pražském provozu specifické?
"Třeba právě už v tom, že se nemůžete soustředit jen na samotné moderování či na to, aby se soutěžící cítili komfortně, aby je situace nestresovala… Podstatná je i empatie, je dobré si s nimi povídat, i když kamery nejedou, protože zrovna stojíme v zácpě atp. Pro mě je to šance poznat nové lidi, se kterými bych se jinak nikdy v životě nepotkala, zažít nové situace - všechno je to velmi inspirativní, dalo by se to označit i za jakýsi sociální průzkum."
Jak jste se k práci v Taxíku dostala?
"Doporučil mě produkci na konkurz kolega a kamarád Aleš Háma, ale to samo o sobě nestačilo. Musela jsem přesvědčit o své komplexnosti mezi asi pěti dalšími adeptkami. Nakonec jsem vyhrála, asi proto, že jsem nejlíp řídila (smích). Řízení mě moc baví a musím zaklepat, že se mi za volantem nic vážného naštěstí zatím nestalo."
Co musí udělat divák, který by se s vámi rád svezl Taxíkem?
"Buď musí mít štěstí, že mě na ulici potká a odchytí si, nebo se musí přihlásit do této vědomostní soutěže ČT (úsměv)."
Naskakujete do jistého úspěšného seriálu TV Nova, dokonce už natáčíte, můžeme aspoň naznačit, o jakou půjde roli?
"Budu hrát hroznou potvoru. Bývalou manželku Honzy Šťastného, což také bude nová postava v seriálu, no a já s ním mám děti a přes ně ho vydírám o peníze a postupně dotlačím až k tomu, aby dělal věci, které fakt nejsou normální a které by on sám nikdy neprovedl… A já jsem moc ráda, že seriál stíhám, protože to je zase úplně nový druh práce s jinou atmosférou, jiným štábem, zkrátka další výjimečná zkušenost."
Kromě těchto dvou televizních pozvánek, zábavných pořadů na Barrandově a už tradičního Atleta roku je ještě něco, co přinese Moniku na obrazovku?
"Ještě jsem díky kamarádovi Marku Libertovi začala zkoušet dabing, a to je taky síla. Nikdy jsem si nemyslela, jak náročné je při dabování výborně artikulovat, vejít se do úst dabovaného a vůbec to všechno stíhat… Když pak vidíte ty profíky, jak vše mrskají levou zadní, nestačíte zírat a stojíte tam s otevřenou pusou."
Všechno je to o praxi, i Atlet roku, kterého děláte s Alešem Hámou už léta…
"To je strašně fajn věc, jsme rádi, že ho můžeme dělat tak dlouho (což nikdo nečekal), že jsme se k lidem kolem Atleta dostali tak blízko, že už jsme kamarády a dokonce za nimi jezdíme na prestižní akce jako MS či loni LOH v Londýně. A jsme hrdí na to, že se nám za ta léta podařilo atlety při přebírání cen rozmluvit, že někteří i zpívají. Nebylo lehké odbourat u nich ostych, ale o to víc nás to těší, neboť jsme prakticky jediní. I když to přináší jinou nevýhodu - že pak máme problémy se stopáží."
Vy jste ale především stále muzikálová umělkyně, která se zrovna chystá na novou roli - Mary Poppins.
"Ano, už tento měsíc budu mít v Divadle Hybernia premiéru. Dva roky se toto představení úspěšně hraje v Městském divadle Brno a já už ho v rámci příprav měla možnost vidět osmkrát. A protože můžu srovnávat s produkcemi ve Vídni či Londýně, tak směle říkám, že MDB s nimi snese plné srovnání. Všechny ty scény, triky, technologie - myslela jsem si, že tohle se u nás nedělá, protože na to nejsou peníze a oni to v Brně umí tak, že mi to vyrazilo dech! Představení je to krásné, role také, děti od tří, čtyř let si muzikál užívají stejně jako dospělí, první řady místy vůbec nedýchají a i já osobně v něm mám několik míst, kde pláču… Tohle Praha ještě neviděla!"
Jaká jsou vaše další očekávání od roku 2013?
"Nemám žádná očekávání, ale přeju si, aby ta třináctka, které jsem se já osobně vždycky bála, nám všem přinesla štěstí a zdraví."

Zdroj: TV pohoda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleStar LittleStar | Web | 18. května 2013 v 17:30 | Reagovat

nevěděla jsem, ře bude hrát v seriálu :-)

2 Daiva-admin Daiva-admin | 18. května 2013 v 17:50 | Reagovat

Zapomněla jsem tam přidat , že je to starší rozhovor (ale z tohoto roku).
Jde o roli Volejníkové v seriálu Gympl[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama